top of page
hiphop_edited.jpg

Hip Hop

OPIS ZAJĘĆ

To niezwykle dynamiczny i energiczny "taniec ulicy", łączący i asymilujący techniki takie jak loocking, popping, funk i house. Największą popularność zdobył dzięki teledyskom i koncertom z kręgu muzyki hip-hop, soul, RnB, pop.

Charakterystyczną cechą tego tańca jest silna praca nóg ugiętych w kolanach w połączeniu ze zwartą, plastyczną górną częścią ciała. Ponieważ tempo w tym gatunku nie jest szybkie, pozwala ono wyczuwać ciału najdrobniejsze zmiany w danym utworze. Efektem tego są różnorodne, ciekawe i widowiskowe kroki / choreografie.

Hip hop jako taniec narodził się w latach 80-dziesiątych w Nowym Jorku, ale jako kultura sięga wczesnych lat 70-dziesiątych. Wówczas w klubach jednym z dominujących nurtów muzycznych stał się właśnie hip hop, a do jego brzmienia poruszała się społeczność afroamerykańska i latynoska. Z czasem ruchy z imprez zyskiwały swoje nazwy, zwiększała się ich liczba, co dało początek twórczości tego stylu.

Podstawą w hip hopie jest bounce czyli feeling, polegający na odwzorowaniu beatu. Na zajęcia zapraszamy wszystkie osoby uwielbiające luz i dobrą zabawę.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych w wieku od 6 roku życia. Treningi prowadzone są przez Grzegorza Moczko MOLO - finalistę programów You Can Dance oraz Got to Dance.

KORZYŚCI

  • rozwinięcie poczucia rytmu i koordynacji ruchowej

  • poprawa kondycji fizycznej

  • zaspokojenie naturalnej potrzeby ruchu

  • spalanie tkanki tłuszczowej oraz uwalnianie endorfin

  • występ na scenie podczas gali tanecznej elite

  • możliwość wzięcia udziału w zawodach tanecznych

GRAFIK ZAJĘĆ

 

HIP HOP  (H2) - DZIECI  6-11 lat 

(trener p. Grzegorz Molo Moczko)

HIP HOP  (H1) - MŁODZIEŻ +12 lat

(trener p. Grzegorz Molo Moczko)

HIP HOP  (H3) - DOROŚLI +17 lat

(trener p. Grzegorz Molo Moczko)

bottom of page